School Structure

Click on the image below to view a larger version.

16-07-21-hierachy

Staff List 2016/17

Senior Teaching Team

Andrea Parker – Headteacher, Designated Child Protection Officer, Teaching and Learning, Assessment Co-ordinator

Kate Daly – Deputy Headteacher, Extended Services

Frank Connelly – Assistant Headteacher, Inclusion, LAC Designated Teacher

Senior Teachers

Zenia McIntosh – Upper Key Stage 2 Senior Teacher, Year 6 Teacher

Rebecca Hughes – Lower Key Stage 2 Senior Teacher, Year 3 Additional Teacher

Martine Auton – Key Stage 1 Senior Teacher, Attendance and Punctuality Officer, Y2 Additional Teacher

Christine Boyle – Foundation Stage Senior Teacher, Art and Design Subject Teacher, Reception Additional Teacher

TLR 2

Jacqui Napier – Creative Curriculum Teacher

Zenia McIntosh – Computing Teacher

Emily Mitchell – Science Teacher

Emma Beeckmans – English Teacher

Duane Sinclair – Maths Teacher

Daniel Peacey – Sports Teacher

Class Allocations

Year Group Class Teacher Class Teacher Additional Teacher
EYFS
N Katie Facek    
R Hannah Neate Caitlin Sullivan  Christine Boyle
KS1
Y1 Leila Cramer Alice Henderson Amanda Monet
Y2 Emily Mitchell Georgina Crawford Martine Auton
LKS2
Y3 Carys Williams Jessica Tam Rebecca Hughes
Y4 Dawn Heffernan Daniel Peacey Jacqui Napier
UKS2
Y5 Florence Kirk-Buaku Duane Sinclair Lorna Hendricks
Y6 Jennifer Ingham Charlotte Harris Emma Beeckmans

Zenia McIntosh

Whole School Additional Adults

HLTAs
Louise Campbell – Pastoral / UKS2
Sarah Keogh-Milne – EAL/KS1
Sonia Da Silva – Outdoor learning/ EYFS
Lisa McAndrew– HLTA Outreach
Sarah Hennessy – HLTA Behaviour
Etienne Matiss Duhon – HLTA Computing
Tania Romero – Spanish Tutor

Inclusion Teaching Assistants
Christine Phillips
Paul Collins
Elspet Cowan
Valeria Atella
Millie Palton
Lisa Goodson
Heather Smith
Alexia Foiseau
Benita Appauh

Sports Coach
Nicholas Taylor Mills-Greaves

Resource Officers
Ann Anderson
Lynn Bennady-Manar

Early Years Educators
Beverley Leslie Maycock
Sandra Huseyin
Sabrina Nunes
Florence McCarthy
Faten Ibrahim

Mid-Day Meals Supervisors
Zana Gjetaj
Susan Edwards
Margaret Dodson
Sophie Campbell

Office Staff
Marilyn Assan – Administrative Officer (Finance)
Sue Irwin – Administrative Officer (Pupils and Parents)
Clarissa Pumpuni – School Receptionist

Premises Officer
Freddy Mauricio Chasiquiza Aules

Bonneville Around School Cafe
Millie Palton (Club Leader)
Louisa Campbell, Christine Phillips, Sarah Keogh-Milne, Anne Anderson, Lisa Goodson

National Standard for Enterprise Education

Advanced Healthy Schools

Bronze Star Award for Sustainable Travel to School

Lambeth Natural Thinkers