Staff / School Structure

School Structure

Click on the image below to view a larger version.

Bonneville Hierachy SEP 2020-21

 


Andrea Parker
Andrea Parker
Lead Headteacher, Bonneville, Jessop Stockwell Federation Partnership, Designated Safeguarding Leader

kate-daly
Kate Daly
Deputy Headteacher, Assessment Co-ordinator, Extended Services Lead

Frank-Connelly
Frank Connelly
Senior Assistant Headteacher, Inclusion, LAC Designated Teacher, Deputy Designated Safeguarding Leader

Zenia-McIntosh
Zenia McIntosh
Assistant Headteacher Key Stage 2, Head of Standards Bonneville Jessop Stockwell Federation Partnership

Rebecca-Hughes
Rebecca Hughes
Lower Key Stage 2 Senior Leader

Martine-Auton
Martine Auton
Assistant Headteacher Early Years & Key Stage 1, Attendance and Punctuality Officer, 2nd Deputy Designated Safeguarding Officer

Louise-Corbett
Louise Corbett
Year 1 Class Teacher, English Subject Leader

Amanda-Monet
Amanda Monet
Year 1 Additional Teacher, MFL Subject Leader

Alice-Wilden
Alice Wilden
Year 6 Class Teacher, Maths Subject Leader

Leila Cramer
Leila Cramer
EYFS Additional Teacher, Science Subject Leader

Clare-Neale
Clare Neale
Nursery Class Teacher

Matilda-Chaumet
Matilda Chaumet
Reception Class Teacher

Rhianna-Greenland
Rhianna Greenland
Reception Class Teacher

Lucy-Jacques
Lucy Jacques
Year 1 Class Teacher

Simone-Woodley
Simone Woodley
Year 2 Class Teacher

Daisy-Innes
Daisy Innes
Year 2 Class Teacher

Sophie-Gibbons
Sophie Gibbon
Year 3 Class Teacher


Madeleine Salisbury
Year 3 Class Teacher

hannah-neate
Hannah Neate
Year 4 Class Teacher

Alice-Walker
Alice Walker
Year 4 Class Teacher

Lorna-Hendricks
Lorna Hendricks
Year 5 Class Teacher

Alice-Fahey
Alice Fahey
Year 5 Class Teacher


Florence Kirk Buaku
Year 6 Class Teacher

Jacqui-Napier
Jacqui Napier
Upper Key Stage 2 Additional Teacher

Louisa-Campbell
Louisa Campbell
HLTA Pastoral / UKS2

Sarah-Keogh-Milne
Sarah Keogh-Milne
HLTA-EAL LKS2

Sonia-DaSilva
Sonia Da Silva
HLTA Outdoor learning/ EYFS

Christine-Phillips
Christine Phillips
Inclusion Teaching Assistant

Alexia-Foiseau
Alexia Foiseau
Inclusion Teaching Assistant

Elspet-Cowan
Elspet Cowan
Inclusion Teaching Assistant

Valerie-Atella
Valerie Atella
Inclusion Teaching Assistant

Heather-Smith
Heather Smith
Inclusion Teaching Assistant


Nicholas Braithite
Inclusion Teaching Assistant

Jerome-Marshall
Jerome Marshall
Inclusion Teaching Assistant

Ann-Anderson
Ann Anderson
Resource Officer


Lynn Bennady-Manar
Resource Officer

Beverley-Leslie
Beverley Leslie
Early Years Educator

Sabrina-Nunes
Sehr Mahmud
Early Years Educator

Florence-McCarthy
Florence McCarthy
Early Years Educator

Jacqui-Napier
Jacqui Napier
Upper Key Stage 2 Additional Teacher


Tania Romero
Spanish Tutor


Junior Wright
Sports Coach


Leanna Oomajee
Administration Officer (Finance)


Shobnom Wahid
Administration Officer (Pupil & Parent)


Natasha Parker
Administration Officer (Finance)


Julio Cesar
Premises Officer

Staff List 2020/21

Senior Leadership Team

Andrea Parker – Lead Headteacher, Bonneville Jessop Stockwell Federation Partnership Designated Safeguarding Leader

Kate Daly – Deputy Headteacher, Assessment, Extended Services

Frank Connelly – Senior Assistant Headteacher, Inclusion, LAC Designated Teacher, Deputy Designated Safeguarding Leader

Zenia McIntosh – Assistant Headteacher Key Stage 2, Head of Standards Bonneville Jessop Stockwell Federation Partnership

Rebecca Hughes – Lower Key Stage 2 Senior Leader,

Martine Auton – Assistant Headteacher Early Years & Key Stage 1, Attendance and Punctuality Officer, 2nd Deputy Designated Safeguarding Officer

Management Team

Amanda Monet – Spanish Subject Leader

Alice Wilden – Maths Subject Leader

Leila Cramer – Science Subject Leader

Louise Corbett – English Subject Leader

Class Allocations

EYFS

Nursery
Ms Clare Neale

Reception
RC- Ms Matilda Chaumet
RF – Ms Rhianna Greenland

Leila Cramer – EYFS Additional Teacher

KS1

Year 1
Ms Louise Corbett –  1C
Ms Lucy Jacques  – 1J

Year 2
Ms Daisy Innes – 2I
Ms Simone Woodley – 2W

LKS2

Year 3
Ms Sophie Gibbon – 3G
Ms Madeleine Salisbury – 3S

Year 4
Ms Rebecca Hughes – 4H
Ms Alice Walker – 4W
Ms Hannah Neate

UKS2

Year 5
Ms Lorna Hendricks – 5H
Ms Alice Fahey – 5F

Year 6
Ms Alice Wilden – 6G
Miss Florence Kirk Buaku – 6K

Jacqui Napier – Upper Key Stage 2 Additional Teacher

Whole School Additional Adults

HLTAs 
Louise Campbell – Pastoral / UKS2
Sarah Keogh-Milne – EAL/LKS2
Sonia Da Silva – Outdoor learning/ EYFS
Tania Romero – Spanish Tutor

Sports Coach
Junior Wright

Inclusion Teaching Assistants
Christine Phillips
Elspet Cowan
Valeria Atella
Heather Smith
Alexia Foiseau
Zana Gjetaj

Nicholas Braithite

Jerome Marshall

Resource Officers
Ann Anderson
Lynn Bennady-Manar

Early Years Educators
Beverley Leslie Maycock
Sehr Mahmud
Florence McCarthy

Office Staff
Leanna Oomajee – Administrative Officer (Finance)
Natasha Parker – Administrative Officer (Finance)

Shobnom Wahid – Administrative Officer (Pupils and Parents)

Bonneville Around School Cafe
Louisa Campbell, Christine Phillips, Sarah Keogh-Milne, Anne Anderson, Jerome Marshall, Nicholas Brathite